Ekologové napadli postup úředníků při rozhodování o D47

Stavbu dálnice D47 komplikují další průtahy. Ekologická organizace Děti Země se odvolala proti územnímu řízení, které se týká jednoho z nejspornějších úseků na Novojičínsku u obce Hladké Životice. Děti Země napadly postup úředníků při vydávání územního rozhodnutí. Tím pádem hrozí, že vláda nedodrží svůj slib a nedokončí dálnici do roku 2008.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstavba dálnice

K porušení zákona došlo podle ekologických aktivistů proto, že v územním rozhodnutí nebyly dostatečně zapracovány všechny podmínky stavby a dopady na životní prostředí. Tento byrokratický přístup odnese celý kraj, zlobí se šéf regionální komise pro výstavbu dálnice Václav Roubíček. "Jim nejde o nějaké zásadní ekologické hledisko, ale jde jim o pouhé zdržování, o zabránění tomu, aby se ty dálnice stavěly, jinak si to nedovedu vysvětlit."

Miroslav Patrik z Dětí Země slova jako "obstrukce" zásadně odmítá. "Trošku mě to překvapuje, protože územní rozhodnutí už bylo jednou zrušeno, protože se odvolaly obce a majitelé nemovitostí, a žádná kritika nebyla. Když jsme se teď odvolali my, tak najednou kritika je, takže mám trochu pocit, že je to účelové."

Zatímco se dálnice D47 naplno staví například v Ostravě anebo směrem na Bohumín, jsou místa, kde se ještě žádný stavební stroj neobjevil. Zbývá ale velmi málo času. Odvolání ekologů bude posuzovat úřad Moravskoslezského kraje.

Marika Táborská, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme