Ekologové přinesli ministru Grégrovi špalek

Zhruba třicítka ekologických aktivistů přišla před Úřad vlády připomenout ministru Grégrovi, že se zaručil vlastní hlavou, že rozpočet Temelína nepřekročí částku 98,6 miliardy korun. Protože plánovaný rozpočet už podle nich byl překročen, zanechali ve vládní podatelně ministrovi průmyslu dřevěný špalek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ekologové uvádějí, že náklady na dokončení kontroverzní elektrárny už přesáhly 101 miliardu korun. Ministr Grégr by tedy měl dostát svému slibu a odstoupit. Podle Jana Beránka z hnutí DUHA se ale Miroslav Grégr své odpovědnosti vyhýbá tím, že cenzuruje informace o čerpání rozpočtu jihočeské elektrárny. Jak řekl, z jiných dokumentů ministrerstva průmyslu a obchodu jasně vyplývá, že souhrnný rozpočet JETE byl překročen nejméně o dvě miliardy korun.

Podle mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Anny Stárkové ale ekologové vycházejí z nesprávných údajů a nerozlišují investiční a provozní náklady. Temelín, jak řekla, zatím stál 91,7 miliardy korun a jeho rozpočet překročen nebude.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme