Ekologové protestují proti stavbám na Labi

Ochránci přírody protestují proti vodním stavbám, které mají vzniknout na řece Labe. Záměr výstavby dvou vodních děl - Prostřední Žleb a Malé Březno vyvolal silný odpor nejen ochránců, ale i občanů a to jak v Německu tak i u nás. Stavby mají totiž vzniknout v chráněných krajinných oblastech Labské Pískovce a České Středohoří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo životního prostředí proto čekají v nejbližší době dvě významná rozhodnutí - musí vydat stanovisko k vlivu těchto vodních děl na životní prostředí a především rozhodnutí o výjimce ze zákona o chraně přírody a krajiny pro obě tyto stavby. Jak ale Radiožurnálu řekl předseda společnosti Děti země Jindřich Petrlík, výstavba vodních děl život různých živočichů ohrožuje. "Ministerstvo dopravy prosazuje výstavbu dvou nových vodních děl, která mají umožnit vyšší tonáž lodní dopravy po Labi. Jde o dva poměrně vysoké jezy. Tato vodní díla by naprsto změnila zatím celkem přirozený tok řeky v úseku od Ústí po státní hranici Tato vodní díla zcela zění charakter řeky a ekosystémů, které na ni navazují. Budou znamenat zánik 13 druhů rostlin a živočichů chráněných ať už podle evropských dohod nebo českých zákonů."

Markéta Kaclová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme