Ekologové udělí Ropáka, kandidáty jsou Klaus i Neumannová

Prezident Václav Klaus, lyžařka Kateřina Neumannová nebo pražský primátor Pavel Bém z ODS - to jsou asi nejznámější z nominovaných na antiekologickou cenu Ropák. Jejího nového držitele bychom se měli dozvědět dnes večer. Ropáka uděluje ekologická organizace Děti Země za nejhorší ekologický počin minulého roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropák - logo | Foto: www.detizeme.cz

Za největší antiekologický výrok čeká dnes na svého autora také ocenění Zelená perla. V počtu nominací vede v této anketě prezident Václav Klaus kvůli svým výrokům o životním prostředí.

Kateřina Neumannová si nominaci vysloužila za dovoz sněhu z chráněného území na Jizerce do běžeckého areálu v libereckém Vesci. Získala dokonce už 40 nominací - a to je za poslední dobu vůbec nejvíc návrhů. Kritiku si vysloužila také za nápad uspořádat lyžařské běžecké závody na jeden kilometr Pražská lyže na pražském Hradčanském náměstí, kam museli organizátoři loni v prosinci navézt sníh až ze Šumavy.

Pražský primátor je mezi nominovanými za prosazování mrakodrapů na pankrácké pláni. Mezi dalšími je i Bohumír Rada z Agrodružstva Jevišovice, který prosazoval velkochov krokodýlů ve Velkém Karlově na Znojemsku.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme