Ekologové vytvořili lidský řetěz na Šumavě

Ekologičtí aktivisté z Česka, Německa a Rakouska dnes vytvořili na šumavském Třístoličníku symbolický lidský řetěz. Poté se vydali na Trojmeznou. Protestovali tak proti uvažovanému zmenšování šumavského národního parku a proti kácení stromů napadených kůrovcem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ekologové varují, že kácení stromů kvůli kůrovci na Trojmezné může znamenat rozsáhlé odlesnění v této unikátní přírodní lokalitě. Půjde o první velkou společnou akci ekologických organizací z těchto tří zemí. Má připomenout desáté výročí vzniku Národního parku Šumava.

Ekologové také upozornili na podle nich nevhodný způsob likvidace kůrovcové kalamity. Jaké navrhují ekologové řešení při hubení kůrovce, na to se Český rozhlas 1 - Radiožurnál zeptal Jaromíra Bláhy z hnutí Duha. Jak zdůraznil, nejsou pro kácení v horních částech se smrčinou. Tu by ponechali bez zásahu. Při šíření škůdce by naopak káceli pouze v dolních částech, kde jsou smíšené lesy a nevznikala by tak holina.

Milan Kopp, Tomáš Přibyl, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme