Ekonomický náměstek Stropnického se popral s vojenským policistou, oba skončili v nemocnici

Vojenská policie začala vyšetřovat incident, při kterém se popral náměstek ministra obrany Pavel Beran s vojenským policistou. Rvačka se stala po výjezdním zasedání ekonomické sekce ministerstva, kdy přivolaná hlídka musela dvojici podnapilých mužů od sebe odtrhávat. Beran utrpěl zlomeninu nosu, policista otřes mozku. Důvodem boje mohla být údajná Beranova milenka.

Špindlerův Mlýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

O neobvyklé rvačce v resortním hotelu ve Špindlerově Mlýně informoval server Aktuálně.cz. Po ukončení jednání ekonomické sekce ministerstva obrany a následné konzumaci alkoholu se odehrál boj, který údajně ukončila až přivolaná policejní hlídka.

Oba účastníci měli být podle zdrojů z ministerstva silně podnapilí. Kdo ale incident začal, není zatím jasné. Sám náměstek tvrdí, že první ránu dostal on, jiný svědci ale hovoří o opačné situaci.

Když mi bylo šestnáct, ubodal jsem člověka, řekl filipínský prezident. Podle mluvčího jen žertoval

Číst článek

Ve své verzi Beran říká, že vyšel před restauraci, kde dostal ránu do obličeje, která mu zlomila nos. O tom, že se popral s členem vojenské policie v civilu, se prý dozvěděl až zpětně. Údajného útočníka prý náměstek neznal a důvod napadení také nechápal.

Podle zdrojů z ministerstva byla důvodem roztržky údajná Beranova podřízená, se kterou měl mít náměstek poměr. Ten ale toto nařčení odmítá.

Vojenská policie, která vyštřování převzala, zatím nechtěla incident komentovat. Ale vzhledem k faktu, že Beran je státním zaměstnancem a spadá pod služební zákon, může se případný trest dotknout i jeho služebního zařazení, ačkoli se incident odehrál po pracovní době.

Podle zákona totiž musí dbát na dobré mravy i mimo službu, jinak s ním může být zahájeno kárné řízení. To může vést ke snížení platu či odvolání z funkce.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme