Elektrárny Opatovice dostanou požadavky na odškodnění

Radnice v Hradci králové už začala připravovat soupis ztrát, které chce předložit Elektrárně Opatovice při jednání o odškodnění. Mapování ztrát obyvatel, družstev i podniků má na starosti hradecká správa nemovitostí, která je obchodním partnerem Opatovic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

topení

Odběratelům tepla elektrárna slíbila kompenzace formou slevy v celoročním vyúčtování. Jedná se o jednorázovou náhradu v průměrné výši 300 korun na jeden třípokojový byt. Na co mají lidé nárok z právního hlediska shrnul pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál advokát Zdeněk Rudolecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Rudolecký: Nároky klientů

Jak zdůraznil, nájemci bytů mají nárok jednak na slevu nájemného a jednak na slevu z ceny služeb, které jsou spojené se samotným nájemným. V tomto případě jde o teplo a dodávku tepé vody. Tento nárok, aby zůstal zachován, musí být uplatněn nájemníky u pronajímatele. Ten musí být upozorněn, že tato situace nastala a do šesti měsíců měsíců musí být nárok uplatněn.

Milan Kopp, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme