Elektroenergetici stále hrozí vypnutím elektřiny

Stávková pohotovost elektroenergetiků trvá. I přes pokračující rozhovory odborářů s ministerstvem průmyslu a obchodu se zatím nepodařilo stoprocentně zažehnat hrozbu vypnutí dodávek elektřiny. Po jednání na ministerstvu průmyslu a obchodu to oznámil mluvčí koordinačního výboru Petr Štencl. Podle něj zůstávají nejasné hlavně dopady do privatizace oboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"V současné době probíhá shromažďování materiálů z jednotlivých ministerstev, které budou podkladem pro jednání pracovních skupin Rady hospodářské a sociální dohody. Ti by měli vypracovat podklady pro jednání 23. srpna toho roku, kdy by měl být stanoven další postup."

Štencl se ale domnívá, že k vypnutí elektřiny nakonec nedojde. "Já si myslím, že to je strašení obyvatel naší země. Pokud se jedná, nejsou důvody postupovat radikálně. Vše je připraveno, ale upřednostňujeme jednání."

Energetici by měli mít nové kolektivní smlouvy. Odboráři se na tom dohodli s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Smlouvy budou zaručovat stávající sociální výhody i po dokončení privatizace. Mluvčí koordinačního výboru Petr Štencl však upozorňuje, že zrušení stávkové pohotovosti není aktuální. "Stávková pohotovost trvá, protože nejsou ještě všechny konkrétní požadaky splněny nebo není stanoveno jak budou plněny." Problematická je především otázka kompenzací pro propouštěné energetiky.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme