Elektronickou zdravotní knížku si můžete vyřídit i na poště

Elektronické zdravotní knížky vyřizuje také Česká pošta. Zatím ale pouze klientům Všeobecné zdravotní pojišťovny, s dalšími institucemi totiž nemá smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Zřízení knížky je zdarma. Výpisy stojí 59 korun. Službu ale poskytují jen některé pobočky pošty. "Jsou to všechny pobočky a přepážky České pošty, které poskytují služby Czech POINTu. Stačí vám jen průkaz pojištěnce nebo nějaký doklad totožnosti. Žádné další speciální údaje nepotřebujeme," řekl ředitel elektronických služeb České pošty Petr Stiegler.

"V současném modu se jedná o exkluzivní spolupráci IZIPu s VZP, jsme schopni uspokojit pouze pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny," dodal ještě Stiegler.

Elektronickou zdravotní knížku má už přes milion Čechů. Většinou jsou to pacienti Všeobecné zdravotní pojišťovny, se kterou provozovatel systému uzavřel smlouvu.

Pojištěnci VZP mají zřízení a spravování knížky zdarma. Klienti jiných zdravotních pojištoven za službu musejí platit nebo budou vyzvání k zaplacení.

"V systému je k dnešnímu dni zapojeno více než deset tisíc zdravotnických pracovníků, to znamená asi čtvrtina všech zdravotníků v zemi, a více než šest tisíc zdravotnických zařízení. Do tří let bychom do systému rádi zapojili polovinu všech zdravotnických profesionálů v zemi," uvedl ředitel společnosti IZIP Jiří Pašek.

Blanka Černá, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme