Izraelská firma neposlala Česku elektronické náramky záměrně, žádá změnu nákupních podmínek

Izraelská firma SuperCom neposlala do Česka dodávku elektronických náramků pro vězně. Tvrdí, že se rozjezd monitorovacího systému nečekaně prodražil a 120 objednaných elektronických náramků dodá až ve chvíli, kdy to nebude pro firmu ztrátové. Nově tak žádá úpravu nákupních podmínek. Informaci přinesl Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektronický náramek pro vězně | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

Izraelská firma SuperCom měla do Česka dodat 120 elektronických náramků pro vězně už loni v říjnu. Podle viceprezidenta společnosti Baraka Trabelsiho však zařízení zatím neodešle. Chce dodatek ke smlouvě, na základě kterého údajně nebude zakázka ztrátová.

Justice se k náramkům pro vězně podle Benešové staví ‚rezervovaně‘. Pachatelům však chybí zázemí

Číst článek

„Všech 120 zařízení je už několik měsíců vyrobeno, otestováno a připraveno k odeslání. Jakmile se vyřeší podmínky nákupu, zařízení okamžitě odešleme.“

Probační a mediační služba tvrdí, že má dodavatel zakázku na základě smluvních podmínek poslat. Může ohrozit celý systém monitorování vězňů.

„Pokud má dodavatel zakázku připravenou k expedici, tak nevidíme důvod, proč nekoná a tu dodávku neodeslal dle platné smlouvy,“ uvedl mluvčí Martin Bačkovský.

Elektronické náramky teď v Česku nosí 166 odsouzených. Dalších 30 monitorovacích sad je připravených k použití.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme