Elitní policisté vyšetřují soudce Havlína a další lidi z justice. Důvod nechtějí prozradit

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu začali vyšetřovat v řadách pražské justice. Proti soudci z druhého pražského obvodu Ondřeji Havlínovi už vedou trestní stíhání. O podrobnostech případu ale zatím mlčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vede trestní řízení proti soudci Obvodního soudu pro Prahu 2 Ondřeji Havlínovi (na archivním snímku z roku 2006) | Zdroj: ČTK

Informaci o tom, že detektivové z ÚOOZ vyšetřují několik lidí z řad justice, potvrdila dnes šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová. Podrobnosti ale zveřejní až v sobotu ráno.

Že je mezi vyšetřovanými i soudce Ondřej Havlín, vyplývá z tiskového prohlášení soudu.

„Vedení Obvodního soudu pro Prahu 2 spolupracuje s orgány činnými v přípravném řízení trestním v souvislosti s trestním řízením, které je vedeno proti soudci zdejšího soudu JUDr. Ondřejovi Havlínovi. Policejním orgánům je poskytována maximální pomoc a součinnost za účelem zajištění důkazního materiálu,“ uvádí se v tiskovém prohlášení soudu.

Soudce Ondřej Havlín se u soudu věnoval trestním kauzám. Ze známých případů rozhodoval například případ exministra Karla Březiny. Loni byl kárně potrestán snížením platu za to, že se snažil ovlivňovat proces z kauzy kolem konkurzního soudce Jiřího Berky.

Předseda soudu Aleš Sabol připustil, že Havlínovo stíhání může některé jeho případy pozdržet. „V těch věcech to nepochybně zpočátku prodlevy způsobí, protože nejdříve musíme zjistit, jakým způsobem lze věci rozvrhnout. Zatím ještě nevím nakolik, protože jsem o tom ještě nemluvil s místopředsedkyní. Je třeba možné věci rozdělit mezi ostatní soudce,“ uvedl.

„Pokud není pozastaven výkon funkce soudce, tak dle mého názoru tam nemůže nikdo jiný žádné jiné úkony činit,“ doplnil předseda soudu.

O případu je informován i ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Podle své mluvčí Štěpánky Čechové na něj bude reagovat:

„Ministr spravedlnosti zahájí neprodleně řízení o dočasném zproštění výkonu funkce soudce. Nic víc mu zákon ani neumožňuje.“

Martin Drtina, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme