Emmerová pohrozila kvůli Rathovi rezignací

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová poprvé ve své funkci mluví o rezignaci. Nelíbí se jí, že by se prezident České lékařské komory David Rath mohl stát jejím novým náměstkem a že by měl mít rozsáhlé pravomoci. To prosazuje premiér Jiří Paroubek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Emmerová ráno před jednáním stranických špiček, které má vyhodnotit včerejší protest lékařů, prohlásila, že si Ratha jako náměstka nedovede představit.

"Mně se zdá, že tento model je pro mě nepřijatelný," řekla Emmerová novinářům při příchodu na dnešní zasedání politického grémia. Připustila, že pokud by měl Rath jako její případný náměstek rozsáhlé pravomoci a ona by chod úřadu jen politicky zaštiťovala, na funkci by rezignovala.

Návrh na jmenování Ratha náměstkem vzešel od premiéra Jiřího Paroubka. Dnešní Právo napsalo, že premiér ministryni pohrozil, že pokud nebude návrh akceptovat, její dny v čele úřadu jsou sečteny.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme