Emotivní debata o VZP skončila bez konkrétního závěru

Parlamentní debata o situaci ve Všeobecné zdravotní pojišťovně skončila i dnes bez konkrétního závěru. Poslanci rozpravu v tomto týdnu už podruhé přerušili, tentokrát do příštího úterý. Odkládá se tak i rozhodnutí o tom, zda zřídí vyšetřovací komisi, která by hospodaření pojišťovny prověřila. Dnešní rozprava místy přerůstala ve slovní přestřelku plnou vzájemných obvinění hlavně mezi politiky ČSSD a ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelka VZP Jiřina Musílková | Foto: ČTK

Ve sněmovně hájila svou práci i ředitelka VZP Jiřina Musílková. Kritiku ministra zdravotnictví Davida Ratha vnímá jako mstivý útok na svou osobu: "V boji proti Musílkové ministr Rath neváhá použít ve svých vystoupeních nesprávné, neobjektivní a často i subjektivní interpretace, polopravdy, překroucené pravdy i temné náznaky."

Pak se rozprava často měnila ve slovní přestřelku plnou vzájemných obviňování. Hlavně mezi politiky ČSSD a ODS. Občanští demokraté soudí, že Rathovy ministerské kroky poškozují pacienty. "Je dále v konfliktu zájmů. Jako ministr zdravotnictví nehájí pacienty, ale část lékařů v nemocnicích na úkor pacientů," řekl šéf poslanců ODS Vlastimil Tlustý. Žádá přitom Rathovo odvolání.

Ministr zdravotnictví útok občanských demokratů z jejich pohledu chápe, protože je prý prvním ministrem, který jim šlápl na kuří oko a rozkryl řadu obchodů s VZP. "Stamilionové finanční toky mezi jejich blízkými kolegy a kamarády a touto veřejnou institucí, nad kterou měli dohlížet. Oni na své podnikání sebrali peníze na léčbu nemocných lidí," doplnil Rath.

Debata o situaci ve Všeobecné zdravotní pojišťovně bude pokračovat příští úterý.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme