Energetici a silničáři se potýkají s řáděním vichřice a přívaly sněhu

S hustým sněžením a silným větrem, který vytváří sněhové jazyky a závěje, jsme se museli od středečního rána potýkat v celé naší republice. Nejhorší situace je v severní polovině Moravy. Kalamitní stav vyhlášený na Bruntálsku ještě před půlnocí trval. Sedm silnic třetí a dvě komunikace druhé třídy byly v tu dobu ještě neprůjezdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita | Foto: Jan Rosenauer

Stovkám lidí na Bruntálsku nejde elektřina a mnozí zůstanou bez proudu nejméně do rána. Desítky výpadků elektřiny způsobila středeční vichřice i na Semilsku a Trutnovsku. Nejkritičtější situace byla na Jilemnicku směrem na Žalý v podhůří Krkonoš. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí společnosti Východočeská energetika Šárka Beránková.

V Olomouckém kraji několik popadaných stromů zatarasilo ráno cestu vlakům na Šumpersku mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem. Do spadlé větve narazil u Hrubé Vody na Olomoucku i rychlík jedoucí z Krnova do Olomouce. Kvůli stromům uvízli na cestách mnozí motoristé. Na 12 úsecích v kraji byl podle Pavla Špannera z krajské správy silnic vyhlášen kalamitní stav: "Správa silnic přistoupila k uzavření 12 úseků silnic 2. a 3. třídy. Jednak z důvodů závějí,jednak, aby se mohla věnovat dopravně důležitějším cestám."

Vichřice, která až stokilometrovou rychlostí bičovala vrcholky Krkonoš a Orlických hor, zastavila lanovky a vleky v řadě středisek. Krkonošská horská služba varuje před hřebenovými túrami. Stejná je situace i v Jeseníkách. Současně tam platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, v Krkonoších pak stupeň čtvrtý.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme