Energetici a silničáři se potýkají s řáděním vichřice a přívaly sněhu

S hustým sněžením a silným větrem, který vytváří sněhové jazyky a závěje, jsme se museli od středečního rána potýkat v celé naší republice. Nejhorší situace je v severní polovině Moravy. Kalamitní stav vyhlášený na Bruntálsku ještě před půlnocí trval. Sedm silnic třetí a dvě komunikace druhé třídy byly v tu dobu ještě neprůjezdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita | Foto: Jan Rosenauer

Stovkám lidí na Bruntálsku nejde elektřina a mnozí zůstanou bez proudu nejméně do rána. Desítky výpadků elektřiny způsobila středeční vichřice i na Semilsku a Trutnovsku. Nejkritičtější situace byla na Jilemnicku směrem na Žalý v podhůří Krkonoš. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí společnosti Východočeská energetika Šárka Beránková.

V Olomouckém kraji několik popadaných stromů zatarasilo ráno cestu vlakům na Šumpersku mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem. Do spadlé větve narazil u Hrubé Vody na Olomoucku i rychlík jedoucí z Krnova do Olomouce. Kvůli stromům uvízli na cestách mnozí motoristé. Na 12 úsecích v kraji byl podle Pavla Špannera z krajské správy silnic vyhlášen kalamitní stav: "Správa silnic přistoupila k uzavření 12 úseků silnic 2. a 3. třídy. Jednak z důvodů závějí,jednak, aby se mohla věnovat dopravně důležitějším cestám."

Vichřice, která až stokilometrovou rychlostí bičovala vrcholky Krkonoš a Orlických hor, zastavila lanovky a vleky v řadě středisek. Krkonošská horská služba varuje před hřebenovými túrami. Stejná je situace i v Jeseníkách. Současně tam platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, v Krkonoších pak stupeň čtvrtý.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme