Energetici a železničáři likvidují následky bouřky

Ničivé následky měla čtvrteční bouřka na východě a severu Čech. Vyžádala si jeden lidský život a tři zraněné včetně malého dítěte. V Hořicích spadl strom na kočárek s ročním dítětem. To leží v hradecké nemocnici. V Hrádku nad Nisou zahynula pětasedmdesátiletá žena. V parku na ni spadly větve ulámané silným větrem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky bouřky v kempu ve Vrchlabí

následky bouřky v kempu ve Vrchlabí | Zdroj: ČTK

Velké problémy mají stále energetici. Po bouřce večer zůstala prakticky jedna třetina regionu východních Čech bez dodávek proudu.

Kalamitní stav museli večer energetici vyhlásit pro okresy Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Jičín, Mladá Boleslav, Semily a Trutnov. Nově pak byl vyhlášen i v okresech Náchod, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou.

"Evidujeme kolem 50 poruch na vedeních vysokého napětí, na jejichž odstraňování se v této chvíli pracuje; pracovalo se i celou noc. Poruch na vedeních nízkého napětí jsou stovky," řekla ráno regionální mluvčí společnosti ČEZ Šárka Beránková.

Situace je podle ní vážná, převážná část odběratelů by se ale obnovení dodávek měla dočkat během dneška. "Nicméně i příští noc a příští den se bude zřejmě pracovat v těch nejpostiženějších oblastech, právě na severu a západě regionu," dodává mluvčí společnosti ČEZ.

Na aktuální situaci na východě Čech jsme se Šárky Beránkové ptali v Ranním interwiev Radiožurnálu. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Do normálu se po nočním vichru a bouřkách pomalu dostává provoz na železnici. Největší potíže byly ve středních, východních a severních Čechách. Na některých místech vlaky stále jezdí jen po jedné koleji a nabírají zpoždění.

"Zpoždění musí cestující očekávat na trati na Beroun, kde jezdíme ve dvou úsecích jednokolejně. Vlaky tam mohou nabrat 10, 20 minut zpoždění," řekl Radiožurnálu mluvčí Českých drah Radek Joklík. Dopoledne už se ale podařilo plně zprovoznit trať mezi Kolínem a Velimí, takže zpoždění souprav se tam bude snižovat.

"Práce je ještě dost také na regionálních tratích na Mladoboleslavsku, Liberecku a v Ústeckém kraji," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Železniční doprava by měla začít normálně fungovat během odpoledne.

Související příspěvky:
Přes Česko se přehnaly prudké bouřky, jedna žena zemřela
Přes Česko se rychle ženou silné bouřky
Některé oblasti Česka zasáhly a znovu zasáhnou silné bouřky

Marika Táborská, Martin Pařízek, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme