Energetici dál likvidují následky vichřice

Energetikům na severní Moravě a ve Slezsku zbývalo v sobotu pozdě odpoledne odstranit po páteční vichřici stále několik stovek poruch na nízkém napětí. Bez proudu je tak nadále několik stovek domácností hlavně na Karvinsku a Ostravsku. Likvidace následků bouřky potrvá i během neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrická zásuvka a zástrčka | Foto: European Commission

Odstraňování škod komplikují často stromy a větve napadané na elektrickém vedení, říká mluvčí společnosti ČEZ Alice Lutišanová.

"Na řadě míst jsou vlivem větru stromy jakoby vychýlené, takže jsme museli povolávat specializované pracovníky na práce v extrémních výškách nebo volat pracovníky s těžkou technikou."

Na východě Čech má už většina domácností dodávky proudu obnoveny. Na posledních poruchách vysokého napětí, které měly na svědomí včerejší bouřky, dnes pracovali energetici u Lázní Bělohrad.

Ještě v sobotu dopoledne ale měli plné ruce práce také železničáři, a to na trati nedaleko Dvora Králové nad Labem. Na zhruba půlkilometrovém úseku popadaly desítky stromů.

Přečtěte si, jak prudké bouřky a krupobití v pátek na několika místech republiky pokácely stromy a ochromily dopravu na železnici.

Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme