Bez proudu jsou dál tisíce domácností, ČEZ posílil týmy v terénu

Dva dny po větrné smršti zůstávají ještě některé domácnosti v Česku bez dodávek elektrického proudu. Extrémní vítr se republikou prohnal v neděli, lámal a vyvracel stromy, ohýbal cedule a odnášel střechy.

Praha (Aktualizováno: 9:14 31. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Energetici odstraňují škody po vichřici Herwart | Foto: Chaloupka Miroslav | Zdroj: ČTK

Bez proudu je stále 15 tisíc odběratelů. Firma ČEZ přes noc třetinu výpadků odstranila. 11 tisíc jejich zákazníků se ale pořád musí obejít bez dodávek elektřiny.

Vichřice Herwart má v Česku další oběť. Zemřel muž z Bělé pod Bezdězem, na kterého spadl strom

Číst článek

Teď už je to číslo nižší, protože technici ČEZu i v noci pracovali na odstraňování poruch. Bez proudu už je tak jen 11 tisíc zákazníků ČEZu. Do terénu společnost povolala mimořádné posily.

„Navíc jsme navýšili ještě o 100 počty terénních pracovníků. Teď máme v terénu 800 klíčových zaměstnanců a dalších 200 ze subdodavatelských firem, takže 1000 lidí dělá vše proto, aby dodávky byly co nejdříve,“ ujišťovala mluvčí ČEZu Soňa Holingerová ještě v noci.

ČEZ už odvolal kalamitní stav ve dvou krajích, zůstává jich ještě šest.

U společnosti E.ON zůstává situace od pondělka stejná. Bez proudu jsou 4 tisíce odběratelů. Podle mluvčího E.ONu Vladimíra Váchy by se energetikům během dneška mělo podařit závady opravit.

Popadané stromy také způsobovaly problémy na železnici. Hlavní tahy železničáři zprovoznili většinou už v neděli.

Ráno České dráhy hlásí výluky způsobené větrnou smrští už jen na čtyřech tratích, například z Kutné Hory do Světlé nad Sázavou nebo z Tábora do Bechyně. Aktuální stav najdou cestující na webu ČD.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme