Energetici se stále vypořádávají s následky červencových bouřek

Energetici na východě Čech ještě i v těchto dnech opravují škody, které za sebou nechaly silné bouřky na konci července. Bez dodávek proudu se tehdy ocitla třetina východočeského regionu. Škody v celé republice se vyšplhaly na padesát miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdemolovaný stožár a příprava bypassu | Foto: ČEZ

V jakém stádiu oprav jsou teď východočeští energetici, Radiožurnálu popsala regionální mluvčí společnosti ČEZ Šárka Beránková: "Na některých místech budou opravy pokračovat ještě několik týdnů. Tyto opravy ale omezí dodávku energie zákazníkům už jen minimálně. Zatím byla některá vedení opravena jen provizorně, abychom mohli energii dodávat co nejrychleji."

Co konkrétně brzdí postup oprav, vysvětlila mluvčí Beránková: "Na některých místech se musí nejdřív zlikvidovat poničená vedení, pak vyměnit stožáry a natáhnout nová vedení. Nebo jenom tvrdnutí betonu v základech stožárů trvá několik dní."

Práce pokračují například na Semilsku - to patřilo k nejpostiženějším oblastem z celého východočeského regionu. Na řadě míst tam po bleskové bouři zůstaly poničené sloupy vysokého napětí a na nich zpřetrhané vodiče.

Jak připomíná mluvčí Beránková, škody v celé republice se vyšplhaly na padesát milionů korun. Na východě Čech byla situace jedna z nejhorších:

"V našem regionu se výše škod pohybovala kolem dvaceti milionů. Protože ale opravy ještě pokračují, přesné číslo zatím neznáme."

Kromě materiálních škod si ale bouřky na konci července hlavně vyžádaly oběti nejvyšší - zahynuli tehdy dva lidé.

Přečtěte si o pohromě ve východních Čechách:
Na Semilsku energetici odvolali kalamitní stav
Na Semilsku dál platí kalamitní stav, desítky domácností jsou bez proudu
Na východě Čech počítají škody. Půjdou do desítek milionů
Energetici celý víkend odstraňovali následky čtvrtečních bouří
Na východě Čech odstraňují škody po čtvrteční bouři

Martin Pařízek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme