Energetický regulační úřad připravuje kvůli zásahu policie ústavní stížnost

Místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Renata Vesecká chystá ústavní stížnost proti zásahu policie v sídlech úřadu. Kriminalisté tam minulý týden hledali dokumenty, které souvisí se jmenováním Vesecké.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká mluvila o kauze Čunek

Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká mluvila o kauze Čunek | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí ERÚ Jiří Chvojka Radiožurnálu řekl, že policejní zásah byl neoprávněný.

„Energetický regulační úřad se bude bránit, protože považuje zásah policie za porušení zákona. Budeme se bránit všemi prostředky, včetně toho, že se připravuje ústavní stížnost za Energetický regulační úřad,“ uvedl.

Protikorupční policie zasahovala ve třech pobočkách ERÚ minulou středu. Hlavním důvodem bylo hledání jmenovacího dekretu Vesecké.

Podle Chvojky hledali policisté dekret kvůli podezření, že Vesecká se stala místopředsedkyní ERÚ v rozporu s energetickým zákonem a že předsedkyně úřadu Alena Vitásková jejím jmenováním způsobila škodu ve výši platu Vesecké. S tím úřad zásadně nesouhlasí, zdůraznil Chvojka.

Renata Vesecká je místopředsedkyní ERÚ od loňského listopadu a na starost má legislativně správní oblast. Krátce po jejím jmenování úřad uvedl, že Vesecká splňuje všechny podmínky, které má na místopředsedu ERÚ energetický zákon.

V zákoně se mimo jiné uvádí, že místopředseda musí mít nejméně sedm let praxe v oboru energetiky, z toho alespoň tři roky v řídicí nebo vedoucí funkci. Vesecká byla před nástupem do úřadu advokátkou, v letech 2005 až 2010 byla nejvyšší státní zástupkyní. Podle ERÚ nicméně podmínku splňuje.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme