Energetický regulační úřad vypsal podporu pro obnovitelné zdroje energie

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydá 42 miliard korun na podporu obnovitelných zdrojů energie. Cenové rozhodnutí na výplatu podpory dnes úřad podepsal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

solární panely, solární energie, ostrovní systém | Foto: CC0 Public domain

„Dne 29. prosince 2015 bylo podepsáno cenové rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie, jež mimo jiné stanovuje výši podpory pro podporované a obnovitelné zdroje energie, které byly dle platné licence uvedeny do provozu v letech 2006 až 2012 včetně a doposud podporu pobíraly,“ uvedl úřad v tiskové zprávě.

Energetický regulační úřad tak rozhodl poté, co nařízení vlády, které podporu umožňuje, vyšlo v pondělí ve Sbírce zákonů. Kabinet ho schválil minulý týden.

ERÚ přitom v polovině listopadu rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v České republice pro příští rok vyplacena podpora nebude, protože by tím překročil zákon.

Předsedkyně úřadu Alena Vitásková pak na začátku prosince uvedla, že úřad podporu na příští rok nevypíše, dokud ji neschválí Evropská komise.

Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) však nařízení umožňuje výplatu podpory i bez evropské notifikace. A jak minulý týden uvedl, k rozhodnutí o výplatě může přispět i nepřítomnost Vitáskové.

Česká televize v pondělí uvedla, že cenové rozhodnutí na výplatu podpory podepíše místo předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové, která je na dlouhodobé dovolené v zahraničí, místopředseda úřadu.

ČRo, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme