Energetikům se podařilo opravit následky vichřice. ČEZ zrušil kalamitní stav ve všech okresech

Společnost ČEZ k sobotní deváté hodině odvolala kalamitní stav ve všech 13 zbývajících okresech, kde byl kvůli vichřici v pátek dopoledne vyhlášen. V pěti okresech byl kalamitní stav zrušen již v pátek odpoledne, informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Padající strom poškodil elektrické vedení v Třanovicích | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Většinu poruch se energetikům podařilo postupně odstranit a už nevznikají nové. „Již k včerejšímu večeru byla většina poruch odstraněna, několik zbývajících se podařilo odstranit během noci, i když na polovině území komplikoval práci padající sníh," uvedl mluvčí.

Tisíce domácností jsou kvůli silnému větru bez proudu. ČEZ vyhlásil v 18 okresech kalamitní stav

Číst článek

V Královéhradeckém kraji, kde byla situace vůbec nejhorší, v sobotu ráno ještě trvaly dvě poruchy na vedení vysokého napětí v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku a ve Smidarech na Hradecku. Poruchu energetici také řešili v lokalitě Jiříkov - Kněžpole na Bruntálsku. „Tyto poruchy budou odstraněny během dneška," informovala regionální mluvčí ČEZ v Hradci Králové Šárka Beránková.

Kalamita ještě v sobotu ráno platila v okresech Tachov, Karlovy Vary, Česká Lípa, Liberec, Beroun, Mělník, Mladá Boleslav, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Chrudim a Šumperk. V pátek odpoledne ČEZ odvolal kalamitní stav v okresech Semily, Kladno, Hradec Králové, Havlíčkův Brod a Vsetín.

Poruchy zavinily zejména pády stromů a větví do vedení. Například v hradeckém kraji, kde mimořádná situace platila ve všech pěti okresech, ČEZ posílil o další pracovníky poruchové čety a dispečink a na pomoc povolal i externí firmy. Na opravy nasadil i těžkou techniku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme