Epidemie chřipky už skončila

Plošná epidemie chřipky v Česku už skončila. V současnosti hlásí epidemii pouze Zlínský kraj, v ostatních regionech už počet případů epidemickou hranici 2000 případů na sto tisíc obyvatel nepřekračuje. Největší ústup nemoci podle údajů Národní referenční laboratoře zaznamenalo hlavní město spolu s Moravskoslezským krajem. Hygienici neočekávají, že by se plošná epidemie chřipky vrátila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka | Foto: HZP

Konec chřipkové epidemie ohlásili hygienici pro Jihomoravský kraj. Českému rozhlasu to potvrdila Renata Vaverková z Krajské hygienické stanice. "Nyní se nacházíme až pod hranic 1700 na 100 tisíc obyvatel, z čehož chřipka tvoří necelých devět procent."

Ve Zlínském kraji byl mezitýdenní pokles nemocnosti asi 30procentní. Krajská hygienická stanice proto doporučila zrušit zákazy návštěv v nemocnicích, ústavech sociální péče i domovech důchodců. Jak se lišila intenzita letošní epidemie od těch v minulých letech, vysvětlila krajská epidemioložka Ludmila Brachtlová. "No já myslím, že letos byla dost velká chřipková epidemie. Nemocnost byla dost vysoká, zejména v dětských věkových skupinách a kupodivu také ve věkové skupině 15-24 let. V tomto týdnu byla nemocnost 3920 na 100 tisíc, což je poměrně dost. Pokud vím, tak loni byla chřipková epidemie ještě o něco málo vyšší."

V Olomouckém kraji klesl počet chřipkových onemocnění o 27 procent. Podle epidemioložky Libuše Marešové, je méně nemocných také v olomouckém okrese, kde hygienici zaznamenali pokles o 16 procent. "Současná nemocnost je 2200 nemocných na 100 tisíc obyvatel, což je nejvašší z celého kraje, V ostatních částech kraje nemocnost nedosahuje ani 2 tisíc."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Blanka Mazalová, Zuzana Kopuletá, Tomáš Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme