Epidemie chřipky už skončila

Plošná epidemie chřipky v Česku už skončila. V současnosti hlásí epidemii pouze Zlínský kraj, v ostatních regionech už počet případů epidemickou hranici 2000 případů na sto tisíc obyvatel nepřekračuje. Největší ústup nemoci podle údajů Národní referenční laboratoře zaznamenalo hlavní město spolu s Moravskoslezským krajem. Hygienici neočekávají, že by se plošná epidemie chřipky vrátila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka | Foto: HZP

Konec chřipkové epidemie ohlásili hygienici pro Jihomoravský kraj. Českému rozhlasu to potvrdila Renata Vaverková z Krajské hygienické stanice. "Nyní se nacházíme až pod hranic 1700 na 100 tisíc obyvatel, z čehož chřipka tvoří necelých devět procent."

Ve Zlínském kraji byl mezitýdenní pokles nemocnosti asi 30procentní. Krajská hygienická stanice proto doporučila zrušit zákazy návštěv v nemocnicích, ústavech sociální péče i domovech důchodců. Jak se lišila intenzita letošní epidemie od těch v minulých letech, vysvětlila krajská epidemioložka Ludmila Brachtlová. "No já myslím, že letos byla dost velká chřipková epidemie. Nemocnost byla dost vysoká, zejména v dětských věkových skupinách a kupodivu také ve věkové skupině 15-24 let. V tomto týdnu byla nemocnost 3920 na 100 tisíc, což je poměrně dost. Pokud vím, tak loni byla chřipková epidemie ještě o něco málo vyšší."

V Olomouckém kraji klesl počet chřipkových onemocnění o 27 procent. Podle epidemioložky Libuše Marešové, je méně nemocných také v olomouckém okrese, kde hygienici zaznamenali pokles o 16 procent. "Současná nemocnost je 2200 nemocných na 100 tisíc obyvatel, což je nejvašší z celého kraje, V ostatních částech kraje nemocnost nedosahuje ani 2 tisíc."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Blanka Mazalová, Zuzana Kopuletá, Tomáš Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme