Epidemie chřipky začala zvolna ustupovat

Chřipková epidemie, která zasáhla Českou republiku, ustupuje. Nemocnost oproti předchozímu týdnu klesla o sedm procent. Vyplývá to z údajů Národní referenční laboratoře pro chřipku. Přesto je nemocných stále hodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v ordinaci | Foto: Igor Šefr

Za epidemii označujeme stav, kdy ze statisíce lidí je nejméně 2000 nemocných. To podle Marie Otavové z Národní referenční laboratoře pro chřipku platí stále na většině území.

"V České republice je tento týden poprvé pokles nemocnosti akutními respiračními infekcemi o 7 procent, takže hodnota nemocnosti je 2828 na 100 tisíc populace."

Největší snížení nemocnosti, o 30 procent, zaznamenal Plzeňský kraj, podobně razantní pokles hlásí i z Hradce Králové a Vysočiny. Výjimkou je Karlovarsko a Zlínsko.

Podle Hany Tkadlecové z krajské epidemiologie ve Zlíně tam počet nemocných stále narůstá. "Dá se očekávat, že příští týden bude chřipková epidemie v kraji vrcholit, protože ta epidemie ještě není ve všech oblastech kraje."

Jediný kraj, kterému se epidemie chřipky vyhnula, je Praha. Počet nemocných je tam pod epidemiologickým prahem - necelých 1700 na 100 tisíc.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme