Epidemie chřipky začala zvolna ustupovat

Chřipková epidemie, která zasáhla Českou republiku, ustupuje. Nemocnost oproti předchozímu týdnu klesla o sedm procent. Vyplývá to z údajů Národní referenční laboratoře pro chřipku. Přesto je nemocných stále hodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v ordinaci | Foto: Igor Šefr

Za epidemii označujeme stav, kdy ze statisíce lidí je nejméně 2000 nemocných. To podle Marie Otavové z Národní referenční laboratoře pro chřipku platí stále na většině území.

"V České republice je tento týden poprvé pokles nemocnosti akutními respiračními infekcemi o 7 procent, takže hodnota nemocnosti je 2828 na 100 tisíc populace."

Největší snížení nemocnosti, o 30 procent, zaznamenal Plzeňský kraj, podobně razantní pokles hlásí i z Hradce Králové a Vysočiny. Výjimkou je Karlovarsko a Zlínsko.

Podle Hany Tkadlecové z krajské epidemiologie ve Zlíně tam počet nemocných stále narůstá. "Dá se očekávat, že příští týden bude chřipková epidemie v kraji vrcholit, protože ta epidemie ještě není ve všech oblastech kraje."

Jediný kraj, kterému se epidemie chřipky vyhnula, je Praha. Počet nemocných je tam pod epidemiologickým prahem - necelých 1700 na 100 tisíc.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme