Epidemiolog Prymula bude po konci u Babiše radit prezidentovi

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví za ANO Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana. Jeho jméno se objevilo v oficiálním seznamu, upozornila televize CNN Prima News. Podle ní bude Prymula neplaceným poradcem bez smlouvy. Zeman v minulosti několikrát zopakoval, že ho považuje za odborníka, loni v říjnu mu udělil Řád bílého lva za zvládnutí první vlny koronavirové epidemie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Prymula | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

O úvahách zařadit Prymulu mezi své poradce mluvil Zeman v nedělním rozhovoru pro CNN Prima News. Prezident uvedl, že s ním bude spolupracovat jako „s nejlepším českým epidemiologem“. Radit mu podle stanice na dobrovolné bázi, pokud o to hlava státu bude stát.

S Prymulou v polovině měsíce ukončil spolupráci premiér Andrej Babiš (ANO), jehož byl bývalý ministr také poradcem.

Prymula: Mého třetího návratu se lidé nedočkají. Nemyslím si, že bychom na Slavii cokoli porušili

Číst článek

Předseda vlády tak reagoval na to, že Prymula v době silných restrikcí proti koronaviru navštívil jako divák fotbalový zápas pražské Slavie. Epidemiolog kritiku odmítl. Účast diváků na fotbale byla podle něj povolena, měl před akcí negativní test na koronavirus a na tribuně měl respirátor.

Exministr opakovaně prosazuje tvrdší opatření proti šíření nemoci covid-19. V den, kdy šel večer na fotbal, se vyslovil jako premiérův poradce pro zavedení striktních omezení na dva až tři týdny.

Ministrem zdravotnictví byl loni na podzim zhruba měsíc a z vlády odešel poté, co deník Blesk 23. října zveřejnil fotografie, podle kterých byl Prymula pozdě večer spolu s dalšími lidmi v restauraci, ačkoli stravovací podniky měly být v danou dobu kvůli epidemii uzavřené.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme