Babiš odsoudil přerozdělení 450 migrantů mezi země EU. ‚Jenom motivujeme pašeráckou mafii,‘ řekl

Premiér Andrej Babiš (ANO) nepovažuje za správné, že si 450 migrantů zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi, rozdělí Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko. Novinářům to řekl po pondělním jednání s generálním tajemníkem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángelem Gurríou. Postup těchto zemí bude podle Babiše motivovat pašeráky lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EU má podle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) vyslat zprávu, že nemůže nelegální migranty přijímat. | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Vylodění migrantů povolila italská vláda poté, co se prvních pět zemí zavázalo, že každá z nich přijme padesátku uprchlíků.

Itálie požádala státy EU, aby pomohly se 450 migranty. ‚Žádné nepřijmeme,‘ reagoval Babiš

Číst článek

Další migranty by podle deníku Corriere della Sera mohla přijmout Belgie. Česko už o víkendu uvedlo, že žádosti Itálie nevyhoví.

Dohody s africkými státy

Babiš v pondělí zopakoval, že řešení nepovažuje za správné. „Tím jenom motivujeme pašeráckou mafii, aby posílala další nelegální migranty do Evropy," uvedl.

EU má podle něj naopak vyslat zprávu, že nemůže nelegální migranty přijímat. Babiš chce situaci řešit tak, aby lodě s migranty nemohly vůbec z Afriky vyplouvat. Podporuje také dohody se severoafrickými státy a také se zeměmi, odkud migranti pocházejí, řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme