Europoslanci za ODS budou hlasovat proti evropské konstituci

Občanská demokratická strana vyzvala své europoslance, aby se na nadcházejícím zasedání Evropského parlamentu vyslovili proti návrhu euroústavy. Její schválení by podle nejsilnější opoziční strany znamenalo především omezení suverenity země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Alena Palečková

Předseda poslaneckého klubu ODS v Evropském parlamentu Jan Zahradil dnes zopakoval, proč s obsahem euroústavy nesouhlasí.

"Zhoršuje postavení České republiky uvnitř Evropské unie oproti stávajícímu stavu, vede Evropu k jakési formě nadstátního politického celku, ve kterém bude role České republiky umenšena. Hrozí tak situace, že o některých pravomocech nebude tak zcela rozhodovat česká vláda," varoval Zahradil.

Občanští demokraté také v nejbližších dnech předloží vlastní návrh ústavního zákona o jednorázovém referendu k euroústavě, tak aby Češi hlasovali o budoucnosti Evropské unie ještě do konce letošního roku. Podle místopředsedy Petra Nečase ODS už jen zváží, zda návrh půjde formou poslanecké, nebo senátní iniciativy.

Milan Kopp, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme