Europoslanec Březina: Odvolání ministra by mohlo zachránit miliardy

Včasné odvolání ministra školství Josefa Dobeše by mohlo pomoci zachránit ohrožených 53 miliard korun evropských dotací. Čekání se prý nemusí vyplatit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Březina | Foto: Matěj Pálka | Zdroj: Český rozhlas

Čekat do dubna, zda se podaří na výtky Evropské komise k programu Vzdělání pro konkurenceschopnost zareagovat samotnému ministrovi, se nemusí vyplatit. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl europoslanec za KDU-ČSL Jan Březina:

„Tady si myslím, že je už příležitost pro jeho nadřízeného, kterým je jednoznačně premiér naší země. A který musí zvážit, jestli čekat do toho příslovečného dubna, kdy pan ministr, jak pravili jeho straničtí kolegové, položil hlavu na špalek – tak jestli čekat až do té doby. Protože se nám opravdu může stát, že do té doby to oficiální pozastavení přijde. A pak je to opravdu průšvih,“ domnívá se Březina.

Odvolání ministra premiérem by prý bylo pro Evropskou komisi alespoň dobrým signálem, že se u nás něco řeší.

Česko v rozpočtu přijde o část evropských peněz, potvrzuje dopis EK

Číst článek

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.


Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme