Švédsko 3:5 Česko

Europoslanec Miloslav Ransdorf zůstává členem KSČM, vedení strany se za něj postavilo

Europoslanec Miloslav Ransdorf dál zůstává členem KSČM. Návrh na pozastavení jeho členství kvůli vyšetřování ve Švýcarsku ústřední výbor strany nepřijal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda KSČM Vojtěch Filip (vlevo) a europoslanec Miloslav Ransdorf

Předseda KSČM Vojtěch Filip (vlevo) a europoslanec Miloslav Ransdorf | Zdroj: ČTK

S novináři Ransdorf po jednání ústředního výboru mluvit nechtěl. Řekl, že k nim „nemá důvěru, protože se chovali po celou dobu neskutečným způsobem."

Ani jeho spolustraníci nechtěli debatu o Ransdorfově členství ve straně komentovat. Proč dál zůstává v KSČM, vysvětlil až předseda strany Vojtěch Filip.

„Debata se vedla ve dvojí rovině, o podstatě té kauzy a o podstatě toho, jestli to KSČM poškodí, nebo nepoškodí v její stranické činnosti. Vzhledem k tomu, že jde o jeho privátní záležitost, nejde o činnost spojenou s funkcí ve straně, tak tady se většina přiklonila k názoru, že to stranu do budoucna poškozovat nebude,“ uvedl.

Českého europoslance nedávno zadrželi švýcarští policisté v curyšské bance spolu se třemi Slováky, a to kvůli podezření z finančního podvodu.

Ransdorf je přesvědčený, že zákon neporušil. Tvrdí, že v Curychu chtěl v doprovodu Slováků navázat komunikaci mezi tamní bankou a jejím klientem, od něhož měl plnou moc. S tímto vlastníkem konta s iniciálami V. H. prý banka deset let nekomunikuje.

Zástupci banky s nimi podle Ransdorfa ale vůbec nejednali a zavolali policii kvůli tomu, že údajně předložili falešné dokumenty. Falšování poslanec odmítl s tím, že kopie dokladů dostal až těsně před návštěvou banky.

Ransdorf chce také pozastavit své členství v krajně levicové frakci v Evropském parlamentu.

Kauzy Miloslava Ransdorfa | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme