Evakuovaní obyvatelé pražského domu se už vrátili do svých bytů. Odklízení munice pokračuje

Obyvatelé domu v Praze 10 se po zásahu policie kvůli nálezu munice vrátili během pondělní noci do svých domovů. Odklízení munice v úterý pokračovalo. Policisté našli v bytě po sběrateli množství puškových a ručních granátů nebo dělostřeleckou a imitační munici. Radiaci vydávaly minerály a navigační přístroje, pro okolí nebyly nebezpečné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V bytě se našla třeba torza střelných zbraní. Kriminalisté prověřovali i další nemovitosti ve Středočeském kraji.

V bytě se našla třeba torza střelných zbraní. Kriminalisté prověřovali i další nemovitosti ve Středočeském kraji. | Foto: Filip Titlbach | Zdroj: Filip Titlbach

„Byt byl v pozdních večerních hodinách předán oprávněným majitelům. V průběhu dne bude ještě probíhat odklízení věcí, které pyrotechnik nevnímá jako jakkoliv nebezpečné a které připomínají, ať jako atrapy, nebo neaktivní věci, vojenskou munici,“ řekl pro Radiožurnál mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Evakuace domu v Praze. Sběratel v bytě zanechal munici i radioaktivní předměty

Číst článek

Příbuzní sběratele vojenských artefaktů vyklízeli po jeho smrti byt v panelovém domě v  Želivecké ulici v Praze 10. Policii pak oznámili, že asi objevili nášlapnou minu.

„Policejní pyrotechnik následně konstatoval, že tento konkrétní předmět není nijak nebezpečný, neboť se jedná o alternátor, což ale laik nemusí na první pohled rozeznat," sdělil Hulan. „Nicméně při další prohlídce bytu našli policisté značné množství vojenské munice, volně uložené na různých místech bytu," doplnil.

Z domu proto evakuovali 26 lidí. Náhradní ubytování potřebovalo jen několik z evakuovaných, řekl mluvčí radnice Prahy 10 Vít Novák. Byli ve volných městských bytech, které jsou pro podobné situace k dispozici.

Nalezené věci pyrotechnici hodnotí jako munici z druhé světové války, puškové granáty, ruční granáty, dělostřeleckou a imitační munici. Při prohlídce bytu policisté našli i předměty, které vydávaly radioaktivní záření. Radiaci vydávaly minerály a navigační přístroje, pro okolí nebyly nebezpečné.

Muž podle policie nevlastnil zbrojní průkaz, veškeré zbraně a munici tak přechovával protiprávně. Policisté prohledali další nemovitosti sběratele v Roztokách u Prahy a nedaleko Roztok. Nic nebezpečného tam však nenašli.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme