Evropě to osladíme, vzkazuje vládní spot k předsednictví v EU

Česká republika představila slogan, kterým se bude prezentovat po dobu svého předsednictví Evropské unii. Dvojsmyslné heslo "Evropě to osladíme" má podle vlády hlavně upoutat pozornost. Krátké spoty, ve kterých se objevují české osobnosti, bude ode dneška vysílat televize. Symbolem našeho předsednictví je český vynález - kostka cukru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Vondra, Mirek Topolánek | Zdroj: ČTK

Informační kampaň s názvem Tváře českého předsednictví stála státní pokladnu 12 milionů korun. Vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra řekl, že Česká republika chce touto osvětou vzbudit zájem lidí o dění v unii.

"Cítíme jako svůj velký úkol vzbudit zájem. Samozřejmě jsme vedli na toto téma ve finále velkou diskusi, jaké má být to tvrzení, a zvolili jsme toto po zvažování, protože soudíme, že je to způsob, jak skutečně trochu s lehkou nadsázkou připoutat pozornost lidí," uvedl Vondra.

Heslo "Evropě to osladíme" se objevuje ve spotu, v němž hraje sedm osobností. Ty se podle vlády staly tvářemi předsednictví. Jsou jimi architektka Eva Jiřičná, primabalerína Darja Klimentová, vědec Antonín Holý, modelka Tereza Maxová, hokejista Jaromír Jágr, fotbalista Petr Čech a dirigent Libor Pešek.

Kampaň je podle kabinetu postavena na vtipném příběhu, v němž hraje svoji roli také kostka cukru, která je českým vynálezem. Kromě televizních spotů se od pátku objeví po Česku rovněž billboardy. V listopadu začne druhá část kampaně, která má být hlavně vysvětlovací a kabinet ji odstartuje spolu s odhalením loga předsedání. Součástí bude také několik návštěv Vondry v místech, která budou hostit unijní schůzky. Takzvaná "roadshow" s kulturním programem začne v pátek v Luhačovicích a Zlíně.

Půlroční předsednictví v EU začne v lednu. Členské státy se v předsedání pravidelně střídají. Tento náročný úkol pro předsedající zemi znamená, že je koordinátorem a mluvčím celé sedmadvacítky. Česko převezme štafetu od Francie.

Martin Hromádka, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme