Evropská unie investuje do českého zemědělství skoro 6 miliard korun

Dohodu o financování programu Sapard v hodnotě 154 milionů eur, tedy přibližně 5,7 miliardy korun, podepíše dnes v Praze s ministrem financí Pavlem Mertlíkem evropský komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Franz Fischler. Peníze z programu jsou určeny na společné financování investic do zemědělství a rozvoje venkova.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpis dohody umožní spuštění programu Sapard. Fischler se v Praze dále setká s ministrem zahraničních věcí Janem Kavanem. Zítra vystoupí v Brně na konferenci České zemědělství, potravinářství a Evropská unie, pořádané ve spolupráci se zemědělskými nevládními organizacemi.

Zřejmě spolu budou mluvit i o tom, že Evropská komise nesouhlasí se zákazem dovozu hovězího masa z Evropské unie do České republiky. Českému rozhlasu to řekl komisař pro zemědělství Franz Fischler.

Jak informuje, Fischler nevidí důvod pro zákaz dovozu hovězího masa z EU do ČR, protože testy jsou velmi přísné. Tato fakta také hodlá komisař tlumočit českému ministru zahraničí Fenclovi.

Jedním z témat rozhovoru českého ministra zemědělství Jana Fencla a evropského komisaře Franze Fischlera bude i nemoc šílených krav. Česká republika zakázala dovoz hovězího masa z Evropské unie. To vyvolává nelibost okolních zemí. Podle ministra Fencla nemusí však zákaz trvat věčně.

SAPARD je jedním z nástrojů předvstupní pomoci unie kandidátským zemím. Ministr zemědělství Jan Fencl řekl Českému rozhlasu, že peníze z programu budou k dispozici na jaře.

Vladimír Kroc, Markéta Kaclová, Petr Doležel, Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme