Evropská unie investuje do českého zemědělství skoro 6 miliard korun

Dohodu o financování programu Sapard v hodnotě 154 milionů eur, tedy přibližně 5,7 miliardy korun, podepíše dnes v Praze s ministrem financí Pavlem Mertlíkem evropský komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Franz Fischler. Peníze z programu jsou určeny na společné financování investic do zemědělství a rozvoje venkova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpis dohody umožní spuštění programu Sapard. Fischler se v Praze dále setká s ministrem zahraničních věcí Janem Kavanem. Zítra vystoupí v Brně na konferenci České zemědělství, potravinářství a Evropská unie, pořádané ve spolupráci se zemědělskými nevládními organizacemi.

Zřejmě spolu budou mluvit i o tom, že Evropská komise nesouhlasí se zákazem dovozu hovězího masa z Evropské unie do České republiky. Českému rozhlasu to řekl komisař pro zemědělství Franz Fischler.

Jak informuje, Fischler nevidí důvod pro zákaz dovozu hovězího masa z EU do ČR, protože testy jsou velmi přísné. Tato fakta také hodlá komisař tlumočit českému ministru zahraničí Fenclovi.

Jedním z témat rozhovoru českého ministra zemědělství Jana Fencla a evropského komisaře Franze Fischlera bude i nemoc šílených krav. Česká republika zakázala dovoz hovězího masa z Evropské unie. To vyvolává nelibost okolních zemí. Podle ministra Fencla nemusí však zákaz trvat věčně.

SAPARD je jedním z nástrojů předvstupní pomoci unie kandidátským zemím. Ministr zemědělství Jan Fencl řekl Českému rozhlasu, že peníze z programu budou k dispozici na jaře.

Vladimír Kroc, Markéta Kaclová, Petr Doležel, Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme