Evropský den jazyků se snaží usnadnit jazykovou výuku

Celoevropská akce nazvaná Evropský den jazyků má za úkol připomenout a oslavit rozmanitost evropských jazyků a kulturní bohatost Evropské unie a zároveň řadou různých aktivit usnadnit zájemcům přístup k jazykové výuce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angličtina k současnému vzdělání patří

Zájemci se mohou podle knihovníka Rakouského kulturního fóra Václava Maidla účastnit ukázkových lekcí jazykových kurzů, které nabízejí jednotlivé národní instituty:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jazyky.mp3

„Kromě jazykových lekcí mohou pražští zájemci v rámci evropského dne jazyků malovat obrázky na slova, pokud si myslí, že jsou příbuzná v několika jazycích. Přednáška v Rakouském kulturním fóru ukázala české výrazy, které existují i v rakouské němčině a proto není těžké se naučit německy. Ve Francouzském institutu byla otevřena mediotéka. A po celý den se promítají také filmy.“

Rada Evropy prohlásila za Evropský den jazyků 26. září. V Praze se z důvodu prodlouženého víkendu slaví o dva dny dříve a v Brně naopak až příští středu.

V Evropě se hovoří více než 200 jazyky, 23 z nich jsou úředními jazyky Evropské unie.

Michaela Vydrová, Dalibor Zíta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme