Zásah na Praze 3. Policisté zadrželi člověka, na kterého byl vydán evropský zatykač

Pražští policisté zasahovali v úterý ráno podle informací serveru iROZHLAS.cz v ulici Olgy Havlové na Žižkově. Došli si pro člověka, na kterého byl vydán evropský zatykač.

Praha (Aktualizováno: 11:05 18. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Šlo o osobu, která byla v pátrání. Byl na ni vydán evropský zatýkací rozkaz pro maďarský soud,“ upřesnil pro iROZHLAS.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

„Nyní budou probíhat standardní procesy v souvislosti s tím, že ta osoba se bude vydávat do Maďarska,“ dodal. Proč Maďarsko daného člověka, kterého zadrželi pražští policisté, hledalo, Daněk neuvedl.

Případ podle něj dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze. A jaký bude další postup ohledně případného vydání zadrženého do Maďarska?

„Poté, co justiční orgán obdrží evropský zatýkací rozkaz, musí rozhodnout o tom, zda se osoba na jeho základě předá, nebo nepředá,“ přiblížil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

„Pokud příslušný justiční orgán pravomocně rozhodne o tom, že osoba bude na základě evropského zatýkacího rozkazu předána, je nutné osobu předat vyžadujícímu státu nejpozději do 10 dnů od právní moci rozhodnutí o předání,“ dodal.

ako, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme