Zásah na Praze 3: Maďarsko hledalo muže kvůli padělání dokladů. Státní zástupkyně chce vazbu

Zásah policie na pražském Žižkově souvisí s možným paděláním dokladů. Policisté si v úterý ráno došli do ulice Olgy Havlové pro muže, na kterého byl vydán evropský zatykač. Pátraly po něm maďarské úřady. Státní zástupkyně chce pro zadrženého vazbu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Úkony proběhly na základě evropského zatýkacího rozkazu, který byl vydán Maďarskem pro trestnou činnost ve spojitosti s paděláním dokladů,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Měl disponovat dokumenty jiného člověka. Zda byl sám padělatelem, není jasné.

Zásah na Praze 3. Policisté zadrželi člověka, na kterého byl vydán evropský zatykač

Číst článek

„Státní zástupkyně se s věcí seznámila a podala návrh na vzetí zadržené osoby do předběžné vazby,“ dodal. Hrozí, že podezřelý by se mohl skrývat nebo uprchnout.

A jaký bude další postup? „Nyní budou probíhat standardní procesy v souvislosti s tím, že ta osoba se bude vydávat do Maďarska,“ poznamenal již v úterý mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

„Poté, co justiční orgán obdrží evropský zatýkací rozkaz, musí rozhodnout o tom, zda se osoba na jeho základě předá, nebo nepředá,“ přiblížil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

„Pokud příslušný justiční orgán pravomocně rozhodne o tom, že osoba bude na základě evropského zatýkacího rozkazu předána, je nutné osobu předat vyžadujícímu státu nejpozději do 10 dnů od právní moci rozhodnutí o předání,“ dodal.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme