Evropští demokraté se chtějí soudit o peníze za volby

15 milionů korun dluží ministerstvo financí Evropským demokratům. Ti na vyplacení peněz za mandáty v pražském zastupitelstvu čekají už od posledních lokálních voleb, tedy roku 2002. Strana se několikrát obrátila už i na soudy nejrůznějších instancí, které daly Evropským demokratům zapravdu, i přesto se ale peněz stále nedočkali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tvář Jana Kasla na plakátech SNK ED | Foto: Marián Vojtek

Evropští demokraté v současné době požadují rozpuštění sociální demokracie. Právě ta podle nich brání ve vyplacení peněz, konkrétně ministerstvo financí vedené Bohuslavem Sobotkou.

"Jednoznačně diskriminace znamená problém ve volbách, to znamená problém v pražských volbách, zastupitelských volbách. Máme skutečně velký problém získat peníze na kampaň, problém úspěšně kandidovat v celé republice, v komunálních volbách," přiblížil potíže s finanční ztrátou místopředseda strany Jan Kasl.

Ministerstvo financí ale tvrdí, že peníze straně vyplatit nemůže. "Ten důvod je jednoznačné stanovisko ministerstva vnitra, které bylo proti výplatě finančních prostředků. Stanovisko rozkladové komise v rámci správního řízení a stanovisko asi pěti externích právních autorit," vysvětlil ministr Bohumil Sobotka.

Evropští demokraté se ale nevzdávají a celý spor chtějí řešit u občanského soudu.

Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme