VIDEO: Naposledy před hlasováním. Kandidáti do europarlamentu diskutovali v superdebatě Českého rozhlasu

Radiožurnál a Český rozhlas Plus odvysílaly superdebatu, které se zúčastnilo osm zástupců stran a hnutí s největší šancí uspět ve volbách. Debata v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) začala ve 12.30 a skončila minutu před otevřením volebních místností.

Praha (Aktualizováno: 13:59 24. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvání do superdebaty přijali Dita Charanzová (ANO 2011), Marcel Kolaja (Česká pirátská strana), Pavel Poc (ČSSD), Arťom Korjagin (KSČM), Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Jan Zahradil (ODS), Jiří Pospíšil (STAN s regionálními partnery a TOP 09), Ivan David (SPD – Tomio Okamura).

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou debatu

Zástupci stran, hnutí a koalic, které v předvolebních průzkumech překročily 3 % hlasů, debatovali až do 13.59. Potom se po celém Česku otevřely volební místnosti. Lidé mohou vybírat z 39 subjektů. Podobně jako ve sněmovních volbách je možné využít i preferenční hlasy. Zakroužkovat ale voliči mohou nanejvýš dva kandidáty. V pátek se volební místnosti zavřou ve 22.00, v sobotu budou otevřené od 8.00 do 14.00.

Z unijní osmadvacítky si v pátek zvolí své europoslance ještě Irové. Britové a Nizozemci tak učinili ve čtvrtek. Volební seriál bude pokračovat v sobotu, kdy se hlasovat bude nejen v Česku, ale také v Lotyšsku, na Maltě a na Slovensku. Zbývající státy EU nechaly hlasování na neděli. Až po dokončení hlasování budou v neděli v noci oznámeny výsledky i za Česko.

První den eurovoleb v Česku skončil. Hlas přišli odevzdat prezident Zeman i premiér Babiš

Číst článek

Volební servis 

Chcete-li výsledky získat bez hledání a hned, využijte servis zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. Sčítací aplikaci z naší dílny si můžete vložit na své stránky. Jednoduše a zcela zdarma.

Kromě toho jsme pro vás jsme připravili interaktivní kandidátky přehlednou aplikaci, kde si můžete strany i samotné kandidáty seřadit podle toho, co je pro vás důležité: osoby lídra, věku, množství vysokoškolských titulů nebo podílu žen.

Pokud vás zajímá, s jakým programem kandidáti do voleb jdou a jak si představují své fungování v europarlament, poslechněte si jejich audiovizitky.

Volby minutu po minutě sledujeme také v online reportáži. Přečíst si v ní můžete postřehy a analýzy reportérů Českého rozhlasu z terénu a další užitečné informace. 

Jan Pokorný, dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme