Exděkan plzeňských práv 2,5 milionu jako odstupné nedostane

Bývalý děkan plzeňských práv Jaroslav Zachariáš na škole končí. Po dohodě s rektorem Západočeské univerzity Josefem Průšou mu k 15. září skončí pracovní poměr. Původně požadované odstupné ve výši pětadvaceti děkanských platů však nedostane a vedení univerzity odmítá i omluvu, na které Zachariáš trval. Obě strany se u Okresního soudu v Plzni sejdou 1. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Exděkan Zachariáš požadoval v soukromém dopise po vedení univerzity odstupné ve výši zhruba 2,5 milionu korun. To však považuje rektor Západočeské univerzity Josef Průša za nepřípustné a po telefonické domluvě přistoupil Zachariáš na kompromis.

„Je to v té fázi, že souhlasíme - obě dvě strany - s tím, že odejde dohodou k termínu, který bude nejbližší po jednání soudu. Dostane čtyři platy,“ uvedl rektor.

Jaroslav Zachariáš potvrdil, že žalobu na ochranu osobnosti podávat nebude a výše jeho odstupného bude zřejmě vypočítána z platu, který pobíral před odchodem z funkce, což bylo zhruba 70 tisíc korun měsíčně.

Bývalý děkan napadl žalobou výpověď, kterou dostal loni v říjnu od nového vedení fakulty. Prozatímní děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil tehdy odůvodnil okamžité rozvázání pracovního poměru tím, že Zachariáš jako akademický pracovník svým jednáním poškodil dobré jméno fakulty a že se úmyslně a bez vědomí jednotlivých autorů podílel na výrobě plagiátu.

David Havlena, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme