Exekutoři chtějí prodat Krejčířovu vilu. Vyvolávací cena je 17 milionů korun

Další majetek podnikatele Radovana Krejčíře míří do dražby. Po pozemcích v Ostravici teď exekutoři chtějí prodat i jeho vilu v Černošicích. Vyvolávací cena je 17 milionů korun. Dům stojí nedaleko další Krejčířovy známé luxusní vily, ze které policistům v roce 2005 utekl při domovní prohlídce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

‚Malá‘ vila Radovana Krejčíře v Černošicích

‚Malá‘ vila Radovana Krejčíře v Černošicích | Foto: Markéta Chaloupská | Zdroj: Český rozhlas

Podnikatel Radovan Krejčíř si vilu v Černošicích u Prahy koupil pár měsíců před svým útěkem v červnu 2005.

U vchodu je rozbitý zvonek, schránka přecpaná letáky a okna jsou zabedněná. Podél plotu roste několik vysokých stromů, které dnes už jen vzdáleně připomínají okrasné keře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krejčířova vila míří do dražby. Vyvolávací cena je 17 milionů korun. Podrobnosti zjišťovala reportérka Markéta Chaloupská

Na třípatrové vile je vidět, že se o ni dlouho nikdo nestaral. Podle důchodkyně Marie chátrá od té doby, co Krejčíř utekl.

„Jednu chvíli se mi zdálo, že tady bydlí dvě mladá děvčata jen tak v podnájmu nebo něco takového, ale že by se tady déle po večerech svítilo, to ne,“ popisuje paní Marie, která bydlí nedaleko.

Neoklasicistní Krejčířova vila ale zřejmě bude mít brzy nového majitele. „Na takzvanou malou vilu byla vydána dražební vyhláška. Dražba se uskuteční elektronicky 12. ledna 2016,“ říká tiskový mluvčí exekutorské komory David Sahula.

Zaplatí se část Krejčířova dluhu

Krejčířovi advokáti se už dříve snažili prodeji zabránit, podávali spoustu námitek a také se odvolali.

Naposledy zpochybňovali cenu vily a Krejčíř s tím částečně uspěl u Krajského soudu v Praze. Ten rozhodl, že vila má reálnou hodnotu 26 milionů korun. Exekutoři původně navrhovali 24 milionů korun. Z této ceny se pak vypočítává dražební cena.

‚Malá‘ vila Radovana Krejčíře v Černošicích | Foto: Markéta Chaloupská

„Krajský soud v Praze změnil rozhodnutí soudní exekutorky tak, že cenu a výslednou cenu nemovitých věcí se všemi součástmi a příslušenstvím stanovil na 25,8 milionu korun,“ dodává mluvčí soudu Ludmila Molišová.

„Co se týče ocenění jedné z vil pana Ing. Krejčíře částkou 25 800 000 Kč, uvádím, že proti předmětnému rozhodnutí Krajského soudu v Praze má Ing. Krejčíř možnost podat dovolání k Nejvyššímu soudu ČR. Této možnosti klient zřejmě využije,“ uvádí Krejčířova advokátka Karolína Babáková.

Za kolik se vila nakonec prodá, se teprve uvidí. Peníze z dražby exekutoři použijí na uhrazení části Krejčířova dluhu.

Uprchlý Čech totiž společnosti Frymis z Frýdku-Místku dluží podle dřívějších rozsudků 48 milionů korun. To ale není jediný dluh. Podnikatel, který je nyní ve vězení v Jihoafrické republice, čelí i dalším exekučním řízením.

Kauza Radovan Krejčíř | Foto: Český rozhlas

Anna Jadrná, Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme