Exekutoři pokračují v sepisování majetku V. Železného

Exekutoři v pražské galerii Zlatá husa v Dlouhé ulici sepisovali majetek, který patřil generálnímu řediteli TV Nova Vladimíru Železnému. Galerie spravuje jeho někdejší sbírku. Podle ředitelky galerie Magdalény Juříkové ale tato kolekce už v žádném případě ve vlastnictví šéfa Novy není. Místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 1 Jaromír Jirsa Radiožurnálu potvrdil, že sepisování majetku souvisí s rozhodnutím mezinárodní arbitráže v Nizozemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

"Exekuce probíhá už od února tohoto roku, toto je další z postupných kroků, který směřuje k vynucení povinnosti. Jedná se stále o exekuci na základě rozhodnutí mezinárodní arbitráže v Nizozemí. Dnes se provádí soupis movitých věcí, které se nacházejí v galerii Zlatá husa a u nichž je pravděpodobnost, že by mohly patřit Vladimíru Železnému", řekl Radiožurnálu Jaromír Jirsa.

To, zda sbírka Železnému stále patří nebo nikoli, se podle Jirsy ukáže až v dalším průběhu exekučního řízení. "Samozřejmě pokud někdo bude tvrdit, že uvedený majetek patří jemu, bude moci podat tzv. vylučovací žalobu, kterou se bude soud nadále zabývat".

Za nezákonný označil tento postup právní zástupce Vladimíra Železného Zdeněk Milík. Podle jeho slov totiž bylo obvodnímu soudu už dvakrát doloženo, že nemovitost, v níž se soupis majetku prováděl, není ve vlastnictví ředitele Novy a že v ní ani nemá uloženy žádné věci.

Podle rozhodnutí mezinárodní arbitráže má šéf Novy zaplatit miliardu korun společnosti CME, která se dříve podílela na chodu této soukromé televize. Železný je ale podezřelý, že místo toho vystavil miliardovou směnku lichtenštejnské nadaci Astrona Foundation. Kvůli tomu byl od letošního dubna stíhán za poškozování věřitele. Před několika týdny pak bylo jeho původní obvinění zmírněno na pokus o spáchání tohoto trestného činu. Stejnému obvinění čelí i Železného právník Aleš Rozehnal.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme