Exekutorská komora varuje před podvodníky. ‚Skutečná výzva by nikdy nepřišla do e-mailu,‘ vysvětluje

Exekutorská komora varuje veřejnost před novými podvodnými e-mailovými zprávami, jejichž odesílatel se vydává za soudního exekutora Jaroslava Homolu z Exekutorského úřadu Brno-město. Komora, která se v této věci obrátí na orgány činné v trestním řízení, o tom informovala ve středu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exekutorská komora varuje veřejnost před novými podvodnými e-mailovými zprávami (ilustrační snímek) | Foto: Free-Photos/CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Zprávy byly adresátům zaslány z e-mailové adresy jaroslavhomola@exekucehomola.cz, kterou jmenovaný soudní exekutor nepoužívá a nikdy nepoužíval. Zprávy označené předmětem „Výzva“ a smyšlenou spisovou značkou počínající „18 EX“ vyzývají k úhradě fiktivní částky na konkrétní účet u Air Bank.

Podvodný byznys s oddlužením: některé agentury si za něj stále účtují víc, než povoluje zákon

Číst článek

Dodávají, že nebude-li uhrazeno do pěti pracovních dní od doručení výzvy, bude částka navýšena a exekuce vykonána v příštím týdnu, nebo bude obstaven účet.

Nesprávné číslo

Předmětné e-mailové zprávy jsou podle komory označeny nesprávným číslem soudního exekutora. Exekutor Jaroslav Homola užívá přidělené číslo 030, nikoli v e-mailech uváděné předčíslí 018 náležející soudní exekutorce Lence Černoškové z Exekutorského úřadu Prostějov.

Ta však předmětné e-maily taktéž nerozesílá. Soudní exekutoři nikdy neposílají výzvy tohoto charakteru e-mailem, dodala komora.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme