Exkluzivní průzkum: Čtyři z deseti Čechů věří, že příští rok bude úspěšnější než ten letošní

Dvě pětiny Čechů věří, že pro ně příští rok bude úspěšnější než letošní. Ukázal to exkluzivní průzkum agentury Median pro Český rozhlas. Největší část lidí (43 %) ale čeká, že se jejich situace nijak nezmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový rok 2017 | Foto: Fotobanka Pixabay

„Myslím, že to bude tak na stejno, žádné výrazné změny nečekám,“ „Příští rok by se mohl vylepšit, horší to bude se situací v Evropě nebo ve světě.“ Myslí si lidé, které jsme oslovili v centru Prahy.

Podle sociologa Daniela Prokopa se očekávání mění s věkem.

„Horší očekávání mají starší lidé, lidé z nižších socioekonomických vrstev a také obyvatelé menších měst,“ tvrdí Prokop.

Očekávání a politická orientace

A očekávání souvisí také s politickou orientací. Voliči pravice si daleko víc myslí, že příští rok bude lepší. Komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman vysvětluje proč.

„Voliči ODS a TOP 09 se patrně domnívají, že tyto strany dosáhly patrného dna. Rok 2017 je rokem volebním, tudíž by mohly ve sněmovních volbách prospět výrazně lépe,“ vysvětluje Hartman.

Do průzkumu se zapojilo přes tisíc lidí starších osmnácti let.

Bude rok 2017 lepší než rok 2016? | Foto: Median

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme