Exmanažerovi Central Group vyměřil soud za daňové úniky 8,5 roku vězení

Pražský městský soud dnes rozhodl o trestech v kauze daňových úniků, které se týkaly developerské společnosti Central Group. Bývalý výkonný ředitel společnosti Aleš Novotný dostal 8,5 roku vězení s ostrahou a 10 let zákaz činnosti ve vedení společností. Rozsudek není pravomocný a Novotný se proti němu odvolá. Potrestaní byli i další obvinění Kukla, Jůza a Beránek. Obžaloby soud naopak zprostil Andrie Gindriuka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý výkonný ředitel společnosti Central Group Aleš Novotný u Městského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Z Novotného spoluviníků dostal nejvyšší trest Jaroslav Kukla, 7,5 roku. Jednatel společností H.Q. Print a Duosprint Luděk Jůza dostal 6,5 roku a brněnský podnikatel Antonín Beránek 5,5 roku.

Jůza a Beránek navíc nesmějí stejně jako Novotný 10 let působit ve vedení společností, Kuklovi pak podle rozsudku propadne 6,5 milionu korun, které má na účtu.

Podle obžaloby vkládali odsouzení v letech 2004 až 2010 do účetnictví stovky falešných faktur. „Podle zatím nepravomocného rozsudku obžalovaní spáchali společným jednáním škodu více než 163 milionů korun a o škodu dalších asi 20 milionů se pokusili,“ uvedla mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Advokát Aleše Novotného Lukáš Trojan je přesvědčený, že s odvoláním uspějí.

„Mám za to, že celé řízení trpělo zásadními právními vadami a nepochybně těmi vadami trpí tento rozsudek. Takže já jsem skálopevně přesvědčen, že odvolací soud bez toho, že by se zabýval meritem té věci, věc zruší a vrátí zpátky k dalšímu řízení,“ poznamenal Trojan.

Tereza Bartůňková, Nikola Bojčev, Vojtěch Kouřímský, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme