Exministr Balvín dostal od soudu v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu podmínku

Obvodní soud pro Prahu 2 rozdal za korupci související s prodejem zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem podmínky a pokuty. Nepravomocný rozsudek se týká také tehdejšího ministra kultury Jiřího Balvína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova zámku v Přerově nad Labem | Foto: Jana Huzilová

Společně s bývalým ministrem Balvínem dostali trest také bývalý náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu Michal Koliandr a podnikatel Jan Hnilica. Všichni dostali desetiměsíční podmínku a pokutu skoro čtvrt milionu korun. Verdikt ale není pravomocný.

Hnilica, který se o zámek zajímal, dal podle spisu bývalému ministrovi 250 tisíc korun. Balvín pak peníze podle žalobců předal Koliandrovi. Ten si polovinu nechal a druhou půlku předal tehdejšímu řediteli Peteru Duhanovi. A to jako takzvanou „zálohu na chystaný prodej zámku".

Duhan si obálku vzal. To, že se jedná o úplatek, mu prý došlo až později. Na radu spolupracovníků pak vše ohlásil policii. Zámek nakonec majitele nezměnil. V době, kdy ho rozhlas nabízel, už případ vyšetřovala policie, Český rozhlas proto výběrové řízení zastavil. Duhan na svou funkci rezignoval v listopadu 2015.

Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme