Exministr Chládek se stal šéfem středočeské SPO. Počítá se s ním do voleb

Exministr školství za ČSSD Marcel Chládek se stal novým předsedou středočeské Strany práv občanů (SPO), dříve "zemanovců". Zvolen byl na krajské konferenci ve čtvrtek. Strana s ním počítá i do podzimních parlamentních voleb. „Je to činorodý člověk,“ uvedl předseda strany Jan Veleba.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Chládek

Marcel Chládek | Foto: Filip Jandourek

„Byla to oboustranná záležitost. Pan Chládek vystoupil z ČSSD, a protože je to člověk činorodý a protože SPO má podobný program jako ČSSD, tak vstoupil k nám a včera se ucházel o předsednictví a byl zvolen,“ potvrdil v pátek pro Blesk.cz předseda SPO Jan Veleba.

Čiperný ministr

Doplnil, že s Chládkem počítá do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. „Je to bývalý ministr a docela výrazný ministr, docela čiperný ministr, myslím, že na ČSSD až moc – nakonec ho to stálo křeslo. Takže s ním zcela určitě, pokud on bude souhlasit, počítáme,“ řekl.

Chládek zastával funkci ministra školství ve vládě Bohuslava Sobotky od ledna 2014 do června 2015, kdy ho Sobotka odvolal, kvůli údajné šikaně podřízených. Více ZDE. Nahradila jej Kateřina Valachová. Členem sociální demokracie byl Chládek od roku 2004.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme