Exministr financí Kalousek vážně uvažuje o založení nové strany TOP 09

Pod zkratkou TOP 09 má vzniknout nový politický subjekt, o kterém vážně uvažuje exministr financí za KDU-ČSL Miroslav Kalousek. Jak zjistilo Rádio Česko od dobře informovaných zdrojů, už teď je pod názvem Tradice Odpovědnost Prosperita - 09 připojeno přes tři tisíce podpisů. K založení politické strany jich přitom stačí pouze tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: Luboš Wišniewski

Kalousek trvá na tom, že se bez ohledu na výsledek nadcházejícího volebního sjezdu nehodlá v rámci KDU-ČSL dál nijak angažovat. Důvodem jsou rozdíly v názorech na směřování strany. Kalousek chce buď odejít z veřejného života, nebo se angažovat v nové konzervativní středopravicové straně. Její případný vznik oficiálně zveřejní až počátkem června.

Rádiu Česko už ale potvrdil, že při hledání jejího názvu rozhodně nečerpá inspiraci z označení existujících politických subjektů: "Pokud přemýšlíme o programu, stanovách a o tom, zda to založit či nezaložit, tak samozřejmě přemýšlíme i o názvu. V každém případě nikomu nebudeme chtít kopírovat název ani grafiku. Nikdo se nemusí obávat, že bychom převzali část jeho názvu. My nejsme tuneláři, a to ani ve smyslu politického marketingu."

Přečtěte si také:
Kalousek se k možnému založení nové strany stále nechce vyjadřovat
Kalousek pro Rádio Česko: V KDU-ČSL se už nijak angažovat nebudu

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme