Exministr Grulich povede brněnské sociální demokraty

Brněnští sociální demokraté mají nového předsedu. Na městské konferenci si dnes zvolili sedmdesátiletého exministra vnitra Václava Grulicha. Vedení celé organizace padlo letos v říjnu, kdy vyvrcholila aféra takzvaných mrtvých duší v seznamu členů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Grulich | Foto: Otto Ballon Mierny

Z původních sedmi kandidátů se hned na počátku voleb stala pouhá pětice. Místostarosta Brna-Bystrce Jiří Altman a nakladatel Jan Šabata se vzdali kandidatury ve prospěch Grulicha, kterého tak do čela posadilo už první kolo voleb. O předsednické křeslo se neúspěšně ucházeli člen krajského vedení strany Jeroným Tejc, poslanec Zdeněk Koudelka, lékařka Marie Duřpektová a vysokoškolský učitel Viliam Zátorský.

Václav Grulich poté oznámil své hlavní úkoly. "Dát do pořádku sekretariát, který je v rozkladu, dát do pořádku evidenci členské základny, dodržování stanov a začít intenzivně spolupracovat s našimi zastupiteli na městských částech i na magistrátě," slibuje nový předseda.

Činnost brněnské ČSSD byla v říjnu pozastavena, padlo také celé vedení organizace. Vyústila tím aféra, kdy ústřední kontrolní výbor strany zjistil, že seznam členů brněnské ČSSD je zfalšován. V evidenci se totiž vyskytlo 70 takzvaných mrtvých duší, tedy lidí, kteří členy sociální demokracie nebyli.

Martin Hromádka, Tomáš Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme