Exministr Kocáb předá svému nástupci 11 priorit

V oblasti lidských práv zbývá pro současnou vládu podle exministra Michaela Kocába dořešit jedenáct priorit. Kocáb to dnes řekl při bilanci svého působení ve funkci šéfa resortu lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čestný host Michael Kocáb | Foto: Tomáš Adamec

Neuzavřenou agendu teď bude muset převzít jeho nástupce. Kocáb rezignoval na post ministra včera po jednání kabinetu. Vyhověl tak výzvě Strany zelených, která se rozhodla stáhnout z vlády všechny své ministry poté, co byl na post ministra životního prostředí jmenován šéf resortu zemědělství Jakub Šebesta.

Podle Kocába bude jeho nástupce čekat například příprava zákonů, které by měly přispět k většímu zastoupení žen na kandidátkách. Exministr by chtěl zavést povinnost nominovat na kandidátní listiny do všech typů voleb alespoň třicet procent žen.

„Nejedná se o klasické kvóty. Systém je navrhován tak, že na prvních dvou místech volebních kandidátek bude muž a žena a na všech ostatních místech podle toho, jak se rozhodne politická strana, ale aby bylo alespoň 30 procent žen,“ uvedl Kocáb.

Kdo Kocába nahradí není zatím jasné. O dalším postupu chce premiér Jan Fischer jednat s ODS a ČSSD. Jednou z variant je, že agendu ministerstva převezme sám. Vše by se podle něj mělo vyjasnit do konce tohoto týdne.

Igor Maňour, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme