Exministr obrany Vondra míří do dozorčí rady Českého Aeroholdingu

Alexandr Vondra bude pracovat v dozorčí radě Českého Aeroholdingu. Bývalý ministr obrany přijal nabídku premiéra Petra Nečase. V krátké době jde už o třetího politika ODS, který po odchodu z předchozí funkce zamířil do vedení velkých státních firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr obrany Alexandr Vondra oznámil na tiskové konferenci s premiérem Nečasem svou rezignaci | Zdroj: ČTK

V dozorčí radě Českého Aeroholdingu už je bývalý ministr zemědělství Ivan Fuksa, Marek Šnajdr odvolaný z vedení VZP zamířil do Čepra.

Teď premiér Nečas pozval do obdobné pozice i Alexandra Vondru. Kromě toho bude exministr obrany, který odešel z funkce loni v prosinci, od února také přednášet na dvou vysokých školách.

Opoziční poslanec Jan Hamáček z ČSSD spíš čekal, že Vondra bude pracovat v diplomacii. „Vláda mohla jeho zkušeností využít v této oblasti, a ne v oblasti, ve které se nikdy nepohyboval, kdy to jeho zařazení spíše připomíná politickou trafiku,“ podotkl.

Český Aeroholding zastřešuje státní společnosti v oblasti letecké přepravy. Patří mezi ně například Letiště Praha a České aerolinie.

Jan Herget, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme