Exministr školství Josef Dobeš už není členem Věcí veřejných

Po nedávném odchodu z čela ministerstva školství opustil Josef Dobeš také Věci veřejné. Ke konci března nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Nyní zvažuje, zda zůstane ve sněmovně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (VV) rezignuje

Ministr školství Josef Dobeš (VV) rezignuje | Foto: Filip Jandourek

Z Věcí veřejných odešla už před časem také Dobešova manželka, která předsedala klubu véčkařů ve Slaném. Rozpad tohoto klubu je také důvodem exministrova odchodu ze strany.

„Já jsem se stal na vládě kůlem v plotu, který bojoval za platy učitelů. To si dovedu představit a to kůlem v plotu budu. Ale mezitím se mi rozpadl náš klub ve Slaném, kdy všichni na protest vystoupili z Věcí veřejných. A tam bych nerad kůlem v plotu byl.“

„Takže důvod: moje základna ve Slaném, všichni jako jeden muž a žena skončili, a já nevím, co bych tam sám dělal. Na vládě, když jsem bojoval za platy učitelů, to dávalo větší smysl,“ vysvětlil Radiožurnálu svůj odchod od VV Josef Dobeš.

Teď Dobeš ještě zvažuje, zda opustí i post poslance, nebo ve sněmovně zůstane. Rozhodnutý podle svých slov ještě není.

„Když jsem mluvil s panem prezidentem, tak jsem cítil apel, který ve mně souzněl, že jsem se za těch 21 měsíců něčemu ve školství naučil, školství a hlavně učitelé mi přirostli k srdci a že by bylo dobré z poslanecké sněmovny, popřípadě školského výboru za ty učitele bojovat.“

Dobešův odchod ze strany překvapil místopředsedkyni Věcí veřejných Dagmar Navrátilovou. Radiožurnálu řekla, že se o tom dozvěděla až dnes z médií.

„Na předsednictvu jsme o tomto postoji pana exministra nebyli informováni. Je to způsob, jak vystoupit z politické strany – nezaplatit členské příspěvky. Já osobně to nebudu příliš hodnotit, ale pokládám to za jakýsi uraženecký postoj pana Dobeše,“ uvedla Navrátilová.

Dobeš končí i jako poradce

Exministr školství také po týdnu odchází z pozice poradce ve svém bývalém úřadě. Přiměly ho k tomu prý negativní reakce v médiích na jeho návrat na ministerstvo.

Dobeš rezignoval na konci března, od dubna do úřadu nastoupil na třetinový úvazek coby poradce svého bývalého náměstka Ladislava Němce, který je pověřený vedením ministerstva.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme