Exministr spravedlnosti Němec kritizuje kroky Jiřího Pospíšila

Pavel Němec, bývalý ministr spravedlnosti, obvinil Jiřího Pospíšila, který resort vede nyní, ze lži. Řekl to v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Marián Vojtek

Exministr Němec tak reagoval na Pospíšilovy kroky takzvaného „odněmcování" české justice a na rozhodnutí zrušit smlouvy mezi ministerstvem a advokátní kanceláří, ve které Němec působí.

„Já si myslím, že to nelze nazvat jinak než hon Jiřího Pospíšila, který se nějakým způsobem mstí, nevím proč, jaké k tomu má přesně motivy.“

„Bohužel ta činnost bude stát daňové poplatníky docela dost peněz. Zrušení projektů ze strany ministra Pospíšila se rozhodně neobejde bez následků; například odložení trestu domácího vězení přijde daňové poplatníky zhruba na 300 milionů korun ročně,“ tvrdí Pavel Němec.

Jiří Pospíšil už dříve uvedl, že chce zbavit Němce vlivu, který stále na ministerstvu má. Zároveň prověří zakázky, které uzavřelo minulé vedení resortu - například tendr na provozování elektronického systému pro lidi odsouzené k domácímu vězení.

Zakázku připravovala advokátní kancelář Pavla Němce a v průběhu se měnily její podmínky. Například se zavedl vstupní poplatek - podle Pospíšila - nevýhodný pro stát.

„Ten vstupní poplatek umožnil v zásadě znetransparentnit výběr ekonomicky nejvýhodnějšího řešení,“ říká nynější ministr.

Petr Medek, mta, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme